איך קורס BI יכול לשנות לכם את הקריירה?

משבר הקורונה העמיד בפני רבים מציאות בה הם נדרשים "לחשב מסלול מחדש". תפקידי השירות הצטמצמו באופן משמעותי ואיתם השתנה תמהיל המשרות.

אך בעוד תחומים רבים חווים צמצום ופיחות יש תחום אחד שחווה שגשוג ופריחה – זהו תחום הדאטה, ובזכות הקפיצה המשמעותית ברכישות האינטרנטיות ובתעבורת המידע האינטרנטי בכלל, מדובר באחד התחומים שהולכים להוביל את השוק בשנים הקרובות.

איך קורס BI הולך לשנות לכם את הקריירה? הנה כמה נקודות שכדאי להכיר.

קורס BI כמקפצה לעולם ההייטק

בשני העשורים האחרונים עלתה קרנו של עולם ההייטק, המרכז מגוון רחב של כישרונות מתחומים שונים. בניגוד לסברה הרווחת, לא כל עובדי ההייטק הם מהנדסים בהשכלתם.

ישנם כאלו העובדים בתפקידים מנהליים, ישנם כאלו המתמקדים בפתרון תקלות קלות, יש תפקידי הדרכה והטמעה ויש גם תפקידי יישום הדורשים הבנה טכנית לצד הבנה עסקית.

קורס BI מאפשר בדיוק להתברג בתפקידים אלו, שדורשים יצירתיות, יכולת עבודה בצוות, יחסי אנוש, עצמאות רבה בלמידה ובהנעה ועמידה בלחצים.

באילו תפקידים ניתן להשתלב לאחר סיום קורס BI?

קורס BI פותח עולם של תפקידי מפתח הקשורים לאפיון מערכות ופתרונות BI שונים. בוגר הקורס מוגדר למעשה כמיישם, שנדרש לתווך בין הצרכים העסקיים של הארגונים השונים ולתת להם מענה טכני במערכת, בצורת טפסים, דוחות, מסכים, פקודות ובניית שאילתות.

כמו כן בוגר קורס BI בקיא בכל מאפיין הקיים במערכת וחלק מתפקידו הוא ללמד את משתמשי המערכת העתידיים בארגון לבצע שימוש בכלים העומדים לרשותם.

לבסוף הצלחתו של איש ה-BI נמדדת בהתאם לאחוז המשתמשים, שמבצעים שימוש שוטף במערכת.

איך קורס BI יכול לשנות לכם את הקריירה?
איך קורס BI יכול לשנות לכם את הקריירה?

מה נדרש על מנת להתקבל לקורס BI?

קורס BI משלב בין ידע טכני להבנה ניהולית ולכן ברוב המקרים מדובר על אקדמאים, שכבר ביצעו תפקידים בתחומים שונים לרבות תפקידי שירות ומכירות, תפקידי הדרכה ואפילו תפקידים תפעוליים, שדרשו מהם הבנה עסקית.

בוגר קורס BI שמצליח בתחום, מצליח לשלב בין הידע הרב שצבר לאורך שנות העבודה שלו יחד עם הידע הטכני הרחב שהוא רוכש במסגרת קורס BI.

ברוב המקרים לא נדרש ניסיון קודם בתחום ההייטק והיכרות עם כלי BI שונים היא יתרון אך לא תנאי מחייב בקבלה לקורס.

מה משך הקורס, והאם מובטחת השמה לאחר סיום הקורס בהצלחה?

קורס BI אורך בין מספר שבועות למספר חודשים, בהתאם לסוג הקורס. בסיום הקורס מוענקת תעודה. מבחני המעבר מתמקדים בעבודה מסכמת הבוחנת את רמות הידע של המשתתף.

קורסים המשלבים ידע רב המגיע "מהשטח" מאפשרים לחבר את המשתתפים לסוגיות שיתמודדו עמם בעתיד. ולכן מומלץ מאוד לברר מבעוד מועד, שמדריכי הקורס משמשים או שימשו בעברם כמנהלי פרויקטים, המגיעים מהתחום ומכירים את השוק הישראלי ואת צרכיו.

ראוי לציין, שבוגרים מצטיינים המגלים הבנה עסקית והבנה טכנית נרחבת יחד עם יכולות בין אישיות לעבודה עצמאית וליצירת קשרים עסקיים, מועמדים להשמה בסופו של הקורס.

אהבתם? שתפו עם החברים!

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

כתבות נוספות שאולי תאהבו

שעוני קאסיו: אין שום סיבה להתפשר על איכות!

כשזה מגיע לשעונים אמינים וחדשניים, Casio הוא שם נרדף למצוינות במשך עשרות שנים. חברת שעוני קסיו שהוקמה בשנת 1946 ביפן,…
מערכת למכירת כרטיסים

מערכת למכירת כרטיסים

מערכת למכירת כרטיסים היא כלי חשוב המשמש לארגון מכירת כרטיסים לאירועים שונים. המערכת מאפשרת למשתמשים לרכוש כרטיסים בצורה נוחה וקלה,…
מעבר לעדשה: חקירת משקפת ושימושיה המגוונים

מעבר לעדשה: חקירת משקפת ושימושיה המגוונים

משקפת, מכשיר אופטי שובה לב, מאפשרת לנו לראות את העולם באור חדש לגמרי. המכשיר המדהים הזה קיים כבר מאות שנים…
B-Digitali - פרופיל חברה

B-Digitali - פרופיל חברה

B-Digitali היא אחת מחברות השיווק והפרסום הדיגיטלי המובילות בישראל. החברה עשתה לעצמה שם על ידי מתן שירותי שיווק דיגיטלי מעולים…